Využite dopravu zadarmo od 70€

Nôž Opinel INOX VRI N°

Značka: Opinel
€11,90 €17,90 €15,90 €13,90 €16,90 €20,90 od €11,90
Skladom Skladom Skladom Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
Variant

Vreckové nože Opinel vyrobené z nehrdzavejúcej ocele s jemne zvýšeným špičkovým tvarom a poistkou Virobloc sú vyrobené v rôznych veľkostiach čepele a z rôznych druhov dreva. Tieto spoľahlivé nože s tradičnou kvalitou z Francúzska sa vyrábajú už od roku 1890.

Detailné informácie

Doprava
Rýchle doručenie
za 2 - 3 pracovné dni.
Pomoc s výberom
Radi Vám pomôžeme
s výberom produktov.
Výhodné ceny
S nami ušetríte
nielen peniaze, ale aj čas.
Záruka kvality
Záruka kvality
certifikovaných produktov.

Podrobný popis

Vreckové nože sa skladajú z lakovanej rukoväte z rôznych druhov dreva a čepele Yatagan z nehrdzavejúcej ocele s mierne vyvýšenou špičkou. Tieto materiály zaisťujú, že vreckové nože sú extrémne odolné. Skladacie nože sú vybavené bezpečnostným krúžkom Virobloc, ktorý umožňuje zaistiť čepeľ v otvorenej alebo zatvorenej polohe.

Opinel INOX z nehrdzavejúcej ocele

Unikátna povaha inox variantov nožov od značky Opinel spočíva v ich výrobe z prvotriednej švédskej ocele Sandvik. Do čepelí nožov sa pridáva uhlík, ktorý má významný vplyv na ostrosť čepele. Ďalším materiálom je chróm, ktorý zabezpečuje odolnosť noža voči korózií. 

Vreckové nože Opinel: Tradičná kvalita z Francúzska od roku 1890

Nože Opinel sa vyrábajú vo Francúzsku od roku 1890. Pred viac ako 130 rokmi vynašiel Joseph Opinel v dedine Gevoudaz v regióne Savoie vreckový nôž, ktorý teraz nesie jeho meno. Spoločnosť, ktorú stále vedie rodina Opinel, vyrába v Chambéry v srdci Álp produkty od malého vreckového náradia pre domácich majstrov až po kuchynské a stolové nože, či záhradnícke náradie.

Vreckové nožíky pre každého dobrodruha

Ak ste nadšený dobrodruh a často sa vydávate na pikniky, grilovanie alebo turistiku, vreckový nôž Opinel by nemal chýbať vo vašej výbave. Jeho kompaktná veľkosť a ostrá čepeľ robia z otvárania balíčkov, krájania ovocia alebo prípravy rýchleho občerstvenia hračku.

Virobloc® - Zlomový okamih v histórii Opinel

Marcel Opinel si uvedomil, že zabezpečiť otvorenú a zatvorenú pozíciu čepele by znamenalo skutočný pokrok v bezpečnosti noža. Jeho revolučný nápad spočíval v pridaní otočnej objímky. Keď bola táto objímka nasunutá na pevnú objímku, čepeľ sa uzamkla v otvorenej polohe, zabraňujúc jej nechcenému zatváraniu sa. Táto nová funkcia poskytla používateľom väčšiu istotu pri manipulácii s nožom.

Systém Virobloc® sa stal kľúčovým prvkom nožov Opinel a v 90. rokoch prešiel ďalšou inováciou. Táto inovácia umožnila zaistenie čepele aj v zatvorenej polohe, čím sa ešte viac zvýšila bezpečnosť a praktickosť nožov.

Odovzdávanie tradície z generácie na generáciu

Nože Opinel sú nielen praktickými nástrojmi, ale aj symbolmi rodinných tradícií a dedičstva. Mnoho ľudí tieto nože získalo ako dedičstvo od svojich rodičov či starých rodičov. Táto prax prenášania spoľahlivých a kvalitných nástrojov je dôkazom ich trvanlivosti a výnimočnosti. 

 

Model Dĺžka čepele Hmotnosť
OPINEL N°08 8,5 cm 45 g
OPINEL N°09 9 cm 57 g
OPINEL N°10 10 cm 70 g
OPINEL N°12 12 cm 111 g
 
opinel logo

Dodatočné parametre

Kategória: Doplnky
Záruka: 2 roky