Využite dopravu zadarmo od 70€

Sprej na medvede 150ml

Značka: Tetrao
€45,90 €65,90 od €45,90 –15 % –9 % až –15 %
sprej na medvede
€45,90 €65,90 od €45,90 –15 % –9 % až –15 % €38,70 €59,70 od €38,70
Skladom Skladom Zvoľte variant
Variant

Obranný sprej proti medveďom, ktorý je vyrobený z prírodných produktov a dokáže okamžite paralyzovať útočníka, je jedným z najlepších riešení na trhu.

Detailné informácie

Doprava
Rýchle doručenie
za 2 - 3 pracovné dni.
Pomoc s výberom
Radi Vám pomôžeme
s výberom produktov.
Výhodné ceny
S nami ušetríte
nielen peniaze, ale aj čas.
Záruka kvality
Záruka kvality
certifikovaných produktov.

Podrobný popis

V dnešnom svete, kde bezpečnosť a ochrana sú kľúčovými prioritami, je dôležité mať vhodné prostriedky na sebaobranu. V prípade stretu s nebezpečnými situáciami, ako je napadnutie divým zvieraťom, je potrebné mať k dispozícii účinný prostriedok na odvrátenie hrozby.

Účinnosť obranného spreja proti medveďom

Obranný sprej proti medveďom je považovaný za jednu z najúčinnejších metód ochrany proti medveďom a iným útočiacim zvieratám. Jeho účinnosť spočíva v jeho schopnosti okamžite paralyzovať útočníka a poskytnúť vám dostatok času na útek a zabezpečenie vašej bezpečnosti. Okrem toho je vhodný aj na použitie proti iným útočiacim zvieratám, čo z neho robí všestranný prostriedok na sebaobranu.

Povinná výbava v Kanade

V Kanade je obranný sprej proti medveďom povinnou výbavou každého turistu. Toto opatrenie svedčí o účinnosti a spoľahlivosti tohto prostriedku na ochranu proti medveďom. Kanada je známa svojou bohatou populáciou medveďov, a preto je dôležité, aby turisti boli pri svojich výletoch v prírode dostatočne pripravení a mali prostriedky na sebaobranu.

Výhody pre rôzne skupiny ľudí

Obranný sprej proti medveďom je navrhnutý s ohľadom na potreby rôznych skupín ľudí. Jeho použitie je jednoduché a efektívne, čo z neho robí vhodnú voľbu pre ženy, seniorov a ľudí, ktorí nemajú sebaobranný výcvik. Sprej má dostrek do 8,5 metra a široký rozptyl, čo znamená, že zasiahne aj vo väčšej vzdialenosti a zasiahne viacero cieľov naraz. To je veľmi dôležité pri obrane proti viacerým útočníkom.

Hlavné účinné látky

CS (orthochlórbenzalmalotrinil) - spôsobuje sčervenanie a bolesť očí spolu s rozostretým videním.

CP (8-Methyl-N-vanillyl-trans-6-nonenamide- Capsaicin) - spôsobuje silné dráždenie až pálenie očí a mierny až ťažký zápal spojiviek. Taktiež spôsobuje pálenie v nose a na sliznici dýchacích ciest, a na hrudi spôsobuje pocit zovretia až dusenia.

OC (Oleoresin Capsicum) - je prírodným netoxickým výťažkom kajenského korenia – chili papričiek, ktorý má po zasiahnutí takmer okamžitý zastavovací účinok a spôsobuje silné slzenie očí, silné pálenie v oblasti dýchacích ciest, dráždivý kašeľ, pocit dusenia a pálenie zasiahnutej pokožky. Okamžité zastavovacie účinky zneškodnia aj zvieratá so zvýšeným prahom citlivosti na bolesť. Zastavovacie účinky trvajú dlhšie ako 20 minút a tým poskytnú potrebný čas na útek pred zvieraťom.

CR (Dibenzo-Oxazepin) - zastavovací účinok je takmer okamžitý (trvá asi 2sek.) a účinnosť trvá minimálne 15 až 30 minút. Po zasiahnutí látkou trpí postihnutý pálivou bolesťou v oblasti dýchacích ciest, hlavy a očí.

 

Správne použitie spreja na medvede odvrátilo alebo zastavilo útok až v 92% prípadoch medveďa hnedého. (štúdia Smith et al. 2006).

 

Reálne testované hodnoty

Maximálny dostrek 8,6 m
Doba striekania 3,56 s
Veľkosť oblaku 1,89 m²
Rýchlosť výstreku 5,6 m/s

 

Aké sú hlavné účinky zneschopňujúcich dráždivých látok?

Zneschopňujúce dráždivé látky môžu spôsobiť sčervenanie a bolesť očí, pálenie v oblasti dýchacích ciest, dráždivý kašeľ a pocit dusenia.

Je používanie zneschopňujúcich dráždivých látok bezpečné?

Používanie zneschopňujúcich dráždivých látok vyžaduje opatrnosť a dodržiavanie nariadení a pokynov. Je dôležité používať ich iba v prípade nevyhnutnosti a s primeranou starostlivosťou.

Aké sú okamžité účinky spreja ?

Látka OC spôsobuje silné slzenie očí, pálenie v oblasti dýchacích ciest, dráždivý kašeľ a pocit dusenia. Jej účinky sa prejavujú takmer okamžite po zasiahnutí.

Ako dlho trvajú účinky látky ?

Účinky látky CR trvajú minimálne 15 až 30 minút. Táto látka má takmer okamžitý zastavovací účinok, ktorý umožňuje dostatočný čas na útek pred nebezpečím.

 

Objem: 150 ml

tetrao

 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Doplnky
Záruka: 4 roky

Sprej na medvede

Sprej na medvede